VINSTER PONNY
* Izabella Buic och Ängvaktarns Beckham Reg LA:1 65,556 % Mantorp 11.3
* Izabella Buic och Ängvaktarns Beckham Lok LB:1 74,821% Surahammar 28.4 
* Izabella Buic och Ängvaktarns Beckham Lok LB:1 71,528 % Gripen 29.4
* Klara Lisjö och EG Marie Curie FEI Lagprogram 70,381 % Eskilstuna 6.5
* Klara Lisjö med EG Marie Curie  FEI Lagprogram 69,714 %  ?? 26.5
* Tuva Blademo med Månskens Mirakel Lok LC:1 70,741 % NybyT 20.5
* Tuva Blademo med Månskens Mirakel Lok LB:1  75,714% NybyT 20.5
* Felicia Kohlström med Bany Lok LB:1 71,607 % Smedstorp 27.5
* Tuva Blademomed Månskens Mirakel LB:1 71,429 % Gnesta 9.6

                                  VINSTER  Häst
* Matilda Illerfelt och Patriek Reg FEI St George 69,020 % Eskilstuna 18.2
* Anette Holm och Rosseau Reg MSV A:1 66,197% Eskilstuna 18.2
* Klara Lisjö och Sensation Lok LB:1  72,500% Mariefred 2.3
* Sofia Holmsell och Cinderella Reg MSV C:1 70,23 % Hallstahammar 17.3
* Sofia Holmsell och Cinderella Reg MSV C:2 68,72 % Hallstahammar 18.3 
* Esbjörn Robertsson med Lill-Fnattran LA Precition Körning Eskilstuna 25.3
* Johanna Theore´n med Ferragamo de LÁube Lok LB:3 70,45 % Märsta 25.3
* Elin EkelundHusborn med Mesopotamia Lok 1.00 Väsby 15.4
* Helena Gustafsson med Rolls Royce Reg MSV B:4 70,435 % Mariefred 15.4
* Sofia Holmsell med Cinderella Reg MSV C:2 69,884 % Mariefred 15.4
* Frida Forsfält med Spira Lok LB:2 67,500% Kiladalen 21.4
* Liselotte Bogårdh med Wienna Reg MSV B:5 71,915% Storvik 22.4
* Maggan MagnussonOsmund med Cantaluppi Reg MSV C:2 69,961
 Gripen 28.4
* Klara Bäckström med Fidel Castro Reg MSV B:5 65,674 % Gripen 28.4
* Klara Lisjö med Sensation Lok LB:2   76,667 %  Mariefred 1.5
* Tony Tellne med Globus Sport Za Rei Reg LA:3 73,571 % Mariefred 1.5
* Sofia Holmsell med Cinderella Reg MSV B:2  69,651% Eskilstuna 5.5
* Anna Åsengård med Hotshot Reg MSV B:4  72,500 %  ? 6.5 
* Anna Åsengård med Hotshot Reg MSV C:1  70,952 %  ? 10.5
* Frida Forsfält med Cooper Reg LB:3  68,333 %  Hästhuset 19.5
* Emelie Brolin med Apricot Brandy Reg MSV B:5 71,596 % Gnesta 25.5
* Emelie Brolin med Apricot Brandy Reg MSV A:1 67,009 % Gnesta 25.5
* Emelie Brolin med Apricot Brandy Reg MSV B:2 75,000 % Gnesta 26.5
* Sofia Holmsell - Cinderella Reg MSV B:2 69.070 % Gnesta 9.6
* Sofia Holmsell - Be Boop Bitsch LB:1 73,214 % Gnesta 9.6
* Anna Åsengård - Hotshot MSV C:2  69,186 % Gnesta 10.6
* Maggan MagnussonOsmund - Cantaluppi Reg MSV B:4  69,457 % Gnesta 10.6

                            PLACERINGAR Ponny och Häst 2018
* TVÅA  Per Duvefelt och Garnier Int FEI GP KUR  68,89 % Sopot POLEN 11.2
* TVÅA  Izabella Buic och Make The Rules Lok LB:1 64,286 % Linköping 24.2 
* TVÅA Matilda Illerfelt och Wall Street Boy Reg MSV B:2 67,32% Sorunda 18.3
* TVÅA
Maggan MagnussonOsmund och Cantaluppi Reg MSV C:1 67,38 % Botkyrka 27.1
* TVÅA Anna Åsengård och Hotshot Reg MSV C:2  65,349 % Katrineholm 11.2
* TVÅA Elin EkelundHusborn och Mistral Lok 90  Väsby 15.4
* TVÅA Emelie Brolin och Miss Copper Nat MästMSV A (UR) 66,324 % Hammarö 28.4
* TVÅA Annika Iwanowski och Karma Lok LB:2 75,667 % Mariefred 1.5
* TVÅA Klara Lisjö med Sensation Lok LB:2  67,167 % Kiladalen 21.4
* TVÅA Amanda Åkerberg med Flying in the Sky Lok LB:1 65,714 % Gripen 29.4
* TVÅA Ebba Ode´n och Dollar Girl Nat FEI MästProgr Ponny 64,730 % Gripen 29.4
* TVÅA Anette Holm och Rosseau  Reg MSV B:5 70,426 % Eskilstuna 5.5
* TVÅA  Mia Granqvist Stigvert med Pinot Rouge
Reg MSV B:2  64,767 % Eskilstuna 5.5 
* TVÅA  Elin Eklund Husbom med Mesopotamia Reg 1.05 Sundbyholm 5.5
* TVÅA  Helena Gustafsson med Rolls Royce Reg MSV B:4     6.5
* TVÅA  Tony Tellne med Za Rei  Reg LA:3     6.5
* TVÅA Linda Eklund med Sam´s Lèsboir Lok LB:1 68,929 %  ?? 10.5
* TVÅA Linda Eklund med Sam´s Lèsboir Lok LA:1  67,778 %  ?? 10.5
* TVÅA Izabella Buic med Ängvaktarns Beckham    69,861%   ??11.5
* TVÅA Klara Lisjö med Sensation Reg LB:3  68,182 % Hästhuset 19.5
* TVÅA Nova Gauffin med Aberlour Amber Lok LC:1 63,519 % NybyT 20.5
* TVÅA Helena Gustafsson med Rolls Royce Reg MSV B:5 62,553 % Hästhuset 20.5
* TVÅA Emelie Brolin med Dalwhinnie  Reg MSV B:5 69,043 % Gnesta 25.5
* TVÅA Emelie Brolin med B.Valbonne 5-årsklass 80,600% Gnesta 26.5
* TVÅA Madicken Eriksson -  Prinzess of Easter LC:1 69,444%  Gnesta 9.6
* TVÅA Maggan MagnussonOsmund - Cantaluppi MSV B:2 67,558 % Gnesta 9.6
* TVÅA Tuva Blademo - Månskens Mirakel LC:2 72,000% Gnesta 10.6
* TVÅA Anna Åsgård - Hotshot Reg MSV B:4  63,804 % Gnesta 10.6
* TVÅA Klara Bäckström - Fidel Castro Reg MSV B:5 64,374 % Gnesta 10.6

* TREA
Klara Lisjö och EG Marie Curie  Reg FEI Mästprogr Ponny 66,03 % Fagersta 10.3
* TREA Elin Eklund Husborn och Mesopotamia Reg 1.10 Botkyrka 11.3
* TREA  Sofia Holmsell och Balmain Lok LA:1 68,611 % Mariefred 2.3
* TREA  Anette Holm och Rosseau Reg MSV A:1  66,024 % Södertälje 24.2
* TREA  Anette Holm och Rosseau Reg MSV B:5 66,489 % Enköping 4.3
* TREA Anette Holm och Rosseau Reg MSV A:1  64,145 % Mariefred 10.5
* TREA Emelie Brolin och Apricot Brandy Nat MästMSV B (J) 66,324% Hammarö 28.4
* TREA Anna Åsengård och Hotshot Reg MSV C:2 67,597 % Gripen 28.4
* TREA Helena Gustafsson och Rolls Royce Reg MSV B:4  67,174 % Gripen 28.4
* TREA  Annika Iwanowski med Karma Reg LB:3     6.5
* TREA Amanda Åkerberg med Flying in the Sky Lok LB:1 65,893 % NybyT 20.5
* TREA Helena Gustafsson med Rolls Royce Reg MSV B:4 65,761 % Hästhuset 19.5
* TREA Emelie Brolin med Dalwhinnie  Reg MSV B:2 70,580 % Gnesta 26.5
* TREA Frida Forsfält - Cooper  LA:1  65,972 % Gnesta 9.6
* TREA  Robin Forsfält med Spira Reg MSV B:5 64,362 % Gnesta 10.6
* TVÅA Matilda Illerfelt med Patriek FEI St George 65,888 % Fågelbro 2.6
* FYRA  Anette Holm och Rosseau Reg MSV B:5  66,064 % Södertälje 25.2
* FYRA Elin Eklund Husborn och Mesopotamia Reg 1.00 Lurbo 10.2
* FYRA Kristin Elvelind och Cadish Reg MSV C:1 64,88 % Eskilstuna 18.2
* FYRA Anna Åsengård och Hotshot Reg MSV B:2  64,41 % Katrineholm 11.2
* FYRA Tuva Blademo och Månskens Mirakel Lok LC:1 66,481% Gripen 29.4
* FYRA Klara Lisjö och EG Marie Curie  NatMästPonny 66,757% Gripen 29.4
* FYRA Anna Åsengård och Hotshot Reg MSV B:4 66,449 % Gripen 28.4
* FYRA Anette Holm med Rosseau Reg MSV A:1 66,667 % Strömsholm 6.6
* FYRA Madicken Eriksson med Prinzess of Easter LB:1 66,071 % Gnesta 9.6
* FEMMA Kristin Elvelind och Cadish Reg MSV B:4 67,28 % Hallsta 18.3
* FEMMA  Per Duvefelt och Edvin Int FEI GP SPECIAL  65,14 % Sopot POLEN 10.2
* FEMMA Frida Forsfält och Spira Lok LB:2 70,00 % Mariefred 1.5
* FEMMA Agneta Jacobs - Sparteks LA:1 65,271 % Gnesta 10.6
* FEMMA Johanna Theore´n - Feragamo de Láube  MSV C:1 63,452 % Gnesta 9.6 
* SEXA Elin Eklund Husborn och Mistra  Reg 1.00 Lurbo 10.2
* SEXA Eva Grimstedt med Dolores (13)(SWB) Reg LB:3  66,162% Hästhuset 19.5 
*
GODKÄND HINGST vid BRUKSPROVET 26.2 - 4.3 BERGSJÖHOLMS VALBONNE visad av Emelie Brolin

PROCENTJAKT 2018
1. Klara Lisjö 76,667 %
2. Tuva Blademo 75,714 %
2. Annika Iwanowski 75,667 %

Alexandra Blomgren på Tamina.  Privat foto.
Alexandra Blomgren på Tamina. Privat foto.
Amanda Åkerberg på Flying in the sky
Amanda Åkerberg på Flying in the sky
Anna Teiling Gårdlund ( vår ordförande ) på Magic Hope.  Privat foto.
Anna Teiling Gårdlund ( vår ordförande ) på Magic Hope. Privat foto.

GARKS Licensierade tävlingsryttare 2018.
Agneta Jacobson Lic Nr 92034
Alexandra Blomgren Lic Nr 72798 - Bild
Alva Bjerketorp Lic Nr 89085
Amanda Åkerberg Lic Nr 92783
Anders Neander Lic Nr 91753
Angelica Ericsson Lic Nr 10167 - Bild
Anette Holm Lic Nr 5208 - Bild 
Anna Karlegård Lic Nr 30381
Anna Lidman Lic Nr 14194
Anna Teiling Gårdlund - Bild
Anna Åsengård Lic Nr 62692 
Anne-Carin Klinge Sporrong Lic Nr 3191 - Bild
Carina Dahlström LicNr 19570 
Carina Thörn Lic Nr 19915
Ebba Ode´n Lic Nr 82171
Elin Eklund Husborn Lic Nr 39747 - Bild 
Ellen Eliasson Lic Nr 93791
Emelie Brolin Lic Nr 644 - Bild 
Emma Sahle´n Lic Nr 87009
Eva Grimstedt Lic Nr 64058 - Bild
Evelina Orebrandt Lic Nr 86718 - Bild
Felicia Kohlström Lic Nr 86897
Frida Forsfält Lic Nr 13378
Frida Matsson Lic Nr 67195
Helena Gustafsson Lic Nr 65701
Irina Karlsson Jörgensen Lic Nr 1205 - Bild
Izabella Buic Lic Nr 65316 - Bild
Johanna Theore´n Lic Nr 35346 - Bild
Klara Bäckström Lic Nr 55140
Klara Lisjö Lic Nr 66284 - Bild
Kristin Elvelind Lic Nr 65343
Lena Wansölin Lic Nr 10386
Linda Eklund Lic Nr 76644
Liselott Bogårdh Lic Nr 12686 - Bild
Malva Blademo Lic Nr 87698
Margareta Magnusson-Osmund Lic Nr 20472 - Bild
Mari Sonesson Lic Nr 50689 - Bild
Matilda Illerfelt Lic Nr 75243
Matilda Kindwall Lic Nr 64205
Mia Granqvist Stigvert Lic Nr 1514 - Bild
Nina Hoffman Kuppers Lic Nr 4699 - Bild
Nova Gauffin Lic Nr 75220
Per Duvefelt Lic Nr 9907 - Bild
Sofia Holmsell Lic Nr 43374 - Bild
Therese Klangenstam Lic Nr 22144
Tony Tellne´Lic Nr - Bild 
Tuva Blademo Lic Nr 86996

Anne-Carin Klinge Sporrong på Red Cloud. Privat foto.
Anne-Carin Klinge Sporrong på Red Cloud. Privat foto.
Anne-Carin Klinge Sporrong på Surfside Beach. Privat foto.
Anne-Carin Klinge Sporrong på Surfside Beach. Privat foto.
Anette Holm på Rosseau   Privat foto.
Anette Holm på Rosseau Privat foto.
Anngelica Ericsson på Princess of Easter.  Privat foto.
Anngelica Ericsson på Princess of Easter. Privat foto.
Elin EklundHusborn på Mesopotamia - Privat foto.
Elin EklundHusborn på Mesopotamia - Privat foto.
Mari Sonesson på
Mari Sonesson på
Emelie Brolin på Briman
Emelie Brolin på Briman
Johanna Theoren på
Johanna Theoren på
Izabella Buick på Ängvaktarns Beckham
Izabella Buick på Ängvaktarns Beckham
Klara Bäckström på Fidel Castro
Klara Bäckström på Fidel Castro
Evelina Orebrandt på
Evelina Orebrandt på
LIselotte Bogårdh på Wienna.
LIselotte Bogårdh på Wienna.
Klara Lisjö på EG Marie Curie
Klara Lisjö på EG Marie Curie
Emelie Brolin på Bergsjöholms Valbonne
Emelie Brolin på Bergsjöholms Valbonne
Nina HoffmanKuppers på Leo
Nina HoffmanKuppers på Leo
Margareta MagnussonOsmund på Cantaluppi
Margareta MagnussonOsmund på Cantaluppi
Per Duvefelt och Edwin
Per Duvefelt och Edwin
Irina KarlssonJörgenssen på
Irina KarlssonJörgenssen på
DM SILVER DRESSYR HÄST 2017 - Emelie Brolin och Dalwhinnie I (SWB)
DM SILVER DRESSYR HÄST 2017 - Emelie Brolin och Dalwhinnie I (SWB)
Tony Tellne´- Za Rei
Tony Tellne´- Za Rei
Margareta MagnussonOsmund på Bonsay
Margareta MagnussonOsmund på Bonsay
Mia Granqvist Stigvert och
Mia Granqvist Stigvert och
Eva Grimstedt på
Eva Grimstedt på
Sofia Holmsell på Balmain
Sofia Holmsell på Balmain